Austrálsky Blog-katalóg & články zdarma o športe, turistike, cestovaní, voľnom čase, atrakciách, ekológii, zdravom  životnom štýle& zdraví v troch jazykoch:
 Slovensky   English Deutsch
Európa Afrika Ázia Severná Amerika Južná Amerika Austrália & Oceánia
Atrakcie
Vaša pozícia: Home » Austrália » Atrakcie

Hľadanie v Blogu-Cdfoto.net & webkatalógu Cdfoto.net:
 

Kategória: Atrakcie
 Táto kategória obsahuje články o atrakciách, pamiatkách a ďalších miestach turistického záujmu, tipy na výlet ako sú národné parky, lesy, hrady, zámky, pamätníky, múzeá, knižnice, galérie, botanické záhrady, zoologické záhrady, akváriá, aquaparky, historické vlaky, karnevaly atď v Austrálii - sú tu najmä miesta svetového dedičstva UNESCO

Sponzorované odkazy:

 

Publikujte zdarma blog alebo článok v v tejto kategérii

Vaše meno (prezývka) a národnosť:

Vaša E-mailová adresa:


Už ste navštívili web-katalóg www.cdfoto.net a zmienili ste sa o ňom na Vašom blogu alebo na Vašej webstránke?
                      
Ak áno, uveďte link tu:                      
 
Akceptujem pravidlá
Nevhodné vymazať!

Článok:


Ak máte akékoľvek problémy s odoslaním formuláru, môžete zaslať článok aj na e-mailovú adreesu blog.cdfotonet@gmail.com
Váš článok bude mať túto formu:
 Veľký bariérový útes z kozmu (FotoQuelle: Wikipedia) Code-číslo článku: Atrakt-Aus-Sk-01 z 21.5.2012

 

Veľký bariérový útes, ktorý vyrobili živé organizmy ako sú koralové polypy sa nachádza v Korálovom mori pri pobreží Queenslandu na severovýchode Austrálie. Pozostáva z viac ako 2900 individuálnych útesov a 900 ostrovov, ktoré sú asi 2600 km dlhé, majú rozlohu približne 344 400 kilometrov štvorcových a je ich vidieť aj z vesmíru - viď satelitné fotografie. Veľkú časť útesu spravuje štátna inštitúcia Great Barrier Reef Marine Park Authority (GBRMPA), ktorá sa tu snaží ovplyvniť ľudské aktivity ako je rybolov, cestovný ruch atď. Ako môžete aj Vy pomôcť ochrániť útes? Životné prostredie a Veľký bariérový útes sa dajú ovplyvniť cez účasť v programoch, ako sú Reef Guardians a pozrite aj Get involved. AMPTO - združenie cestovného ruchu Association of Marine Park Tour Operator úzko spolupracuje s GBRMPA pri sledovaní a managamente útesu. Od roku 1981 je Veľký bariérový útes je zapísaný na zozname svetového kultúr-neho dedičstva UNESCO. Cestovný ruch na útese znamená pre Austráliu ročný obrat 4-5 mld AU$ . Video 1, 2, 3.
 Napíš komentár